czwartek, 14 kwietnia 2022

LM: Honorowy bój na Anfield

SL Benfica zremisowała na wyjeździe 3:3 z Liverpool FC w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz na Estadio da Luz zakończył się porażką 1:3 wiec to angielski klub awansował do półfinału tych rozgrywek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po stałym fragmencie gry. W 21. minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Konstantinos Tsimikas, a głową Odysseasa Vlachodimosa pokonał Ibrahima Konate. Kilka minut później mogło być 1:1, bo do bramki Alissona trafił Darwin Nunez, jednak Urugwajczyk był na spalonym.

Dziesięć minut po golu Konate z pomocą Benfice przyszedł James Milner. Anglik pogubił się przed swoim polem karnym i wyłożył piłkę Goncalo Ramosowi, a ten doprowadził do wyrównania.

W drugiej części meczu piłkarze Liverpoolu dość szybko pozbawili rywali marzeń o awansie do półfinału. W 55. minucie serię pomyłek gości wykorzystał Roberto Firmino. Brazylijczyk nie poprzestał na jednym trafieniu i dziesięć minut później po raz drugi cieszył się z gola. Po tym ciosie ambitni piłkarze Benfiki nadal walczyli jednak o zmianę wyniku.

Ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu, ale strat z pierwszego meczu już nie odrobili. W półfinale The Reds spotkają się z Villarrealem, który we wtorek wyeliminował Bayern Monachium.

Relacja za: sport.onet.pl