wtorek, 8 lutego 2022

Pewna wygrana z Tondelą

SL Benfica pokonała na wyjeździe 3:1 CD Tondela w spotkaniu 21. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły tracą do liderującego FC Porto aż 12 punktów, a 6 do drugiego Sportingu CP. Do 9 oczek zwiększyli za to przewagę nad Bragą.

Po fatalnym meczu z Gil Vicente Orły na szczęście tym razem nie miały problemu z rywalem. Do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Evertona w 23. minucie i Darwina Nuneza w 34. minucie. Tuż po przerwie wynik podwyższył jeszcze Goncalo Ramos w 53. minucie.

W 65. minucie obrońca gospodarzy Neto Borges otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. To praktycznie rozstrzygnęło już definitywnie losy meczu. Mimo to ambitni gospodarze za sprawą obrońcy Eduardo Quaresmy tuż przed końcem w 88. minucie strzelili honorową bramkę.

CD Tondela vs SL Benfica - 1:3 (0:2)
0:1 Everton (23')
0:2 Darwin Nunez (34')