poniedziałek, 4 października 2021

Sensacyjna porażka z Portimonense

SL Benfica przegrała na Estadio Da Luz 0:1 z Portimonense SC w spotkaniu 8. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły wciąż prowadzą w tabeli, ale ich przewaga nad FC Porto i Sportingiem CP stopniała do 1 punktu.

Takiej sensacji chyba nikt przed meczem się nie spodziewał. Orły do tej pory w lidze wygrały wszystkie 7 spotkań i w tygodniu rozbiły w LM u siebie 3:0 FC Barcelonę. Było to również pierwsze spotkanie na Estadio da Luz z kibicami od 2 marca 2020 roku.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Orłów, którzy stworzyli sobie kilka znakomitych okazji bramkowych. Niestety zawodziła skuteczność lub cuda między słupkami wyprawiał bramkarz rywali Samuel.

Na początku drugiej połowy w 49. minucie Benfica strzeliła nawet gola za sprawą Jaremczuka, ale po analizie VAR okazało się, że był na pozycji spalonej. Goście zadali natomiast jeden zabójczy cios. W 66. minucie po rzucie rożnym celną główką popisał się Lucas Possignolo. Niestety pomimo ciągłych ataków gospodarze nie potrafili odpowiedzieć już na to trafienie i sensacja stała się faktem.

SL Benfica vs Portimonense SC - 0:1 (0:0)
0:1 Lucas Possignolo (66')