niedziela, 31 października 2021

Remis i strata lidera

SL Benfica zremisowała na wyjeździe 1:1 z GD Estoril w spotkaniu 10. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły tym samym straciły pozycję lidera na rzecz FC Porto i Sportingu CP, które to ekipy mają punkt więcej w swoim dorobku.

Październik był prawdziwym dramatem w wykonaniu Orłów. Rozegrały 6 spotkań w różnych rozgrywkach i tylko raz udało im się wygrać oraz raz rozstrzygnąć na swoją korzyść dogrywkę. Poza tym dwukrotnie zremisowały i dwukrotnie przegrały.

Jedyna wygrana nad Vizelą w poprzedniej kolejce zrodziła się w prawdziwych bólach, bo decydujące trafienie padło już w doliczonym czasie gry. Tym razem los zabrał to co podarował i to Benfica straciła gola na wagę 3 punktów w doliczonym czasie gry.

Początek spotkania nie zapowiadał finalnego rozstrzygnięcia. Orły objęły prowadzenie już w 2. minucie po rzucie rożnym i główce Lucas Verissimo. Kolejne minuty również należały do ekipy Jorge Jesusa, ale poza dwoma strzałami z dystansu i jedną główką z rzutu rożnego nic z tego nie wynikało. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa miała już bardziej emocjonujący przebieg. Niestety już na początku boisko musiał opuścić kontuzjowany Jaremczuk i zastąpił go Goncalo Ramos. W 50. minucie bliski podwyższenia wyniku po dograniu piłki z lewej strony w pole karne przez Grimaldo był Darwin Núñez, ale w ostatniej chwili piłkę minimalnie zdjął mu z nogi jeden z obrońców. Gospodarze odpowiedzieli w 52. minucie potężnym strzałem z rzutu wolnego Lucasa Áfrico, który z problemami wybronił Vlachodimos.

W 65. minucie Orły przeprowadziły szybką i kombinacyjną akcję, a w roli skrzydłowego niespodziewanie wcielił się Lucas Verissimo. Niestety strzał z nieco ostrego konta Brazylijczyka wylądował w rękach bramkarza gospodarzy. Gospodarze odpowiedzieli akcją 69. minucie i dośrodkowaniem w pole karne. Dośrodkowywana piłka została odbita przez Vertonghena i o mało co nie przelobowałaby Vlachodimosa.

Orły miały jeszcze dwie okazje zmarnowane przez Goncalo Ramosa i Evertona, ale w końcówce szczęście ich opuściło. W 90. minucie gospodarze mieli rzut rożny po którym kapitalną główką popisał się Loreintz Rosier i doprowadził do wyrównania. Benfica niestety nie była już w stanie na to trafienie odpowiedzieć i straciła dwa cenne punkty.

GD Estoril vs SL Benfica - 1:1 (0:1)
0:1 Lucas Verissimo (2')
1:1 Loreintz Rosier (90')