niedziela, 26 września 2021

Zwycięska passa trwa!

SL Benfica pokonała na wyjeździe 3:1 Vitorię Guimarães w spotkaniu 7. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły z kompletem 21 punktów prowadzą w tabeli i wyprzedzają o 4 pkt FC Porto i Sporting CP.

Kapitalna passa Orłów w spotkaniach ligowych została przedłużona do 7. kolejnej wygranej. Tym razem udało się wygrać z groźnym przeciwnikiem jakim zawsze u siebie jest Vitória SC. Jest to bardzo dobry prognostyk przed środowym spotkaniem Ligi Mistrzów z FC Barceloną na Estadio da Luz.

Tym razem trener Jorge Jesus przed LM nie oszczędzał swoich kluczowych zawodników. Praktycznie jedyną zmianą był występ na prawej pomocy Valentino Lazaro w miejsce Diogo Gonçalvesa.

Kapitalnie w ataku zaprezentował się Roman Yaremchuk. Dwie bramki reprezentanta Ukrainy w drugiej części pierwszej połowy pozwoliły Orłom w spokoju kontrolować mecz w drugiej połowie, a trafienie Joao Mario w 73. minucie praktycznie rozstrzygnęło losy spotkania. Gospodarzy stać było na jedynie trafienie honorowe w 78. minucie z rzutu karnego, którego na bramkę zamienił Bruno Duarte.

Jak padały bramki i przebiegał mecz można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.

Vitorię Guimarães vs SL Benfica - 1:3 (0:2)

0:1 Roman Yaremchuk (30')