środa, 1 września 2021

Ostatni dzień transferowy w Benfice

W poniedziałek w ostatnim dniu transferowym w kadrze Orłów doszło do kilku zmian. Pozyskano na zasadzie rocznego wypożyczenia prawego obrońcę Valentino Lazaro z Interu Mediolan i kilku graczy odeszło lub zostało wypożyczonych.

25-letni reprezentant Austrii grał w Red Bull Salzburg w latach 2011-2017. Następnie za 10,5 mln euro trafił do Herthy Berlin. Następnie po roku za blisko 22,5 mln euro przeniósł się do Interu Mediolan. Tam nie przebił się do podstawowego składu i w styczniu 2020 roku został wypożyczony do Newcastle United, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Borussii Monchengladbach. Media nie podają, za jaką kwotę go wypożyczono i prawdopodobnie Orły nie zagwarantowały sobie prawa/przymusu jego definitywnego pozyskania po tym okresie.

20-letni Tomás Tavares został wypożyczony na rok do FC Basel. Szwajcarski klub zagwarantował sobie prawo wykupu młodego obrońcy, ale kwoty nie ujawniono. Zeszły sezon gracz spędził na wypożyczeniach w Deportivo Alavés i Farense.

26-letni pomocnik Chiquinho został na rok wypożyczony do Sportingu Braga, bez opcji wykupu. Kwota wypożyczenia nie została ujawniona.

21-letni obrońca Gonçalo Loureiro został definitywnie sprzedany do Penafiel. Kwota transferu nie jest znana.

Pomocnik Florentino został na rok wypożyczony do hiszpańskiego Getafe. 21-letni Portugalczyk ostatni rok spędził na wypożyczeniu w AS Monaco. Hiszpański klub po tym okresie jest zobowiązany wykupić go definitywnie. Kwoty nie ujawniono.

Grecki pomocnik Andreas Samaris rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Orłami. Reprezentant Hellady grał w Benfice od 2014 roku. Rozegrał 196 oficjalnych meczów i zdobył osiem tytułów, w tym cztery tytuły mistrzowskie.

22-letni João Filipe Jota został na rok wypożyczony do Celticu Glasgow. Szkoci nieoficjalnie po tym okresie mają możliwość wykupu 70% jego karty za 7,5 mln euro. Ostatni sezon gracz spędził na wypożyczeniu w hiszpańskim Realu Valladolid.

20-letni prawy obrońca João Ferreira został na rok wypożyczony do Vitórii Guimarães. Po tym okresie prawdopodobnie Vitoria może go wykupić definitywnie za 5 mln euro.

maisfutebol.iol.pt/abola.ptBrak komentarzy:

Prześlij komentarz