niedziela, 8 sierpnia 2021

Męczarnie z Moreirense

SL Benfica pokonała na wyjeździe 2:1 Moreirense FC w spotkaniu 1. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły od 56. minuty musiały grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Diogo Goncalvesa.

Trener Benfiki jeszcze przed meczem zapowiedział, że w tej chwili priorytetem są eliminacje do LM. W tej sytuacji kilku kluczowych zawodników rozpoczęło mecz na ławce rezerwowych. Z wyjściowego meczu ze Spartakiem pozostało tylko pięciu graczy. Mimo to początek spotkania nie zapowiadał męczarni Orłów w końcówce. Benfica już 19. minucie prowadziła dwoma bramkami po trafieniach Verassimo (po rzucie rożnym) i Waldschmidta i wydawało się, że będzie to dla ekipy Jorge Jesusa łatwy spacerek. Tak się jednak nie stało.

Pomiędzy obu trafieniami Orłów arbiter podjął mocno kontrowersyjną decyzję. Luca Waldschmidt podczas wychodzenia na czystą pozycję został wycięty przez Artura Jorge. Arbiter najpierw ukarał zawodnika gospodarzy czerwoną kartką, ale po analizie VAR zmienił decyzję uznając, że obrońca najpierw trafił w piłkę.

Gdy Orły po dominacji w dwóch pierwszych kwadransach zaczęli już odliczać czas do końca zostali mocno skarceni. Yan Matheus obsłużył doskonałym podaniem Rafaela Martinsa, a ten będąc oko w oko z Vlachodimosem strzelił kontaktową bramkę.

W 56. minucie Benfica dostała kolejnego ciosa. A raczej sama sobie go wymierzyła. Diogo Goncalves brutalnie sfaulował Abdu Conté i arbiter po analizie VAR wyrzucił go z boiska. W tej sytuacji Orły przez ponad 30 minut musiały grać w osłabieniu i do końca drżeć o wynik.

Moreirense FC vs SL Benfica - 1:2 (1:2)
0:1 Lucas Verissimo (8')
0:2 Luca Waldschmidt (19')
1:2 Rafael Martins (30')

Moreirense FC: Pasinato, Artur Jorge (André Luís, 78'), Rosic, Abdoulaye, Abdu Conté (Franco, 59'), Fábio Pacheco, Filipe Soares (Galego, 78'), Walterson (Ismael, 38'), Pires, Yan Matheus (Frimpong, 78'), Rafael Martins.

SL Benfica: Odysseas, Lucas Veríssimo, Otamendi, Vertonghen, Diogo Gonçalves, Gil Dias (Grimaldo, 82'), Meïte (Gedson, 82'), Taarabt (Weigl, 58'), Everton (Rafa, 70'), Waldschmidt (Gilberto, 58'), Gonçalo Ramos.

Czerwona kartka: 56' - Diogo Goncalves (Benfica).

Żółte kartki: Filipe Soares, Felipe Pires, Artur Jorge, Fabio Pacheco - Adel Taarabt, Julian Weigl, Soualiho Meite, Rafa Silva.