środa, 12 maja 2021

Męczarnie z Nacionalem

Benfica pokonała na wyjeździe 3:1 Nacional w spotkaniu 31. kolejki Liga NOS. Dwie bramki dla Orłów strzelił 19-letni napastnik Goncalo Ramos wprowadzony na ostatni kwadrans. Pierwsza była samobójczym trafieniem Pedrao.

Orły wciąż walczące o drugą pozycję dającą bezpośrednio prawo gry w fazie grupowej LM prezentowały się przez większość gry katastrofalnie. Gospodarze zajmujący ostatnie miejsce w tabeli i walczący o uniknięcie degradacji zagrali z wielkim zaangażowaniem i zasłużenie objęli prowadzenie w 8. minucie po trafieniu Pedrao. w 33. minucie byli blisko podwyższenia wyniku, ale w dogodnej sytuacji Éber Bessa przegrał pojedynek z Heltonem Leite.

W przerwie niezadowolony Jorge Jesus dokonał aż trzech zmian wprowadzając Grimaldo, Pizziego i Evertona w miejsce Cerviego, Pedrinho i Chiquinho. Nie zmieniło to jednak obrazu fatalnej gry Orłów. Kolejne zmiany były już jednak strzałem w przysłowiową dziesiątkę, bo na murawie pojawili się Darwin Nunez i Goncalo Ramos.

Para młodych napastników przesądziła o zwycięstwie Benfiki. Urugwajczyk asystował przy obu trafieniach 19-letniego Ramosa. Wyrównująca bramka była jednak zasługą Evertona, który spowodował, że Pedrao tym razem trafił ponownie, ale do własnej bramki.

Nacional vs Benfica - 1:3 (1:0)
1:0 Pedrao(8')
1:1 Pedrao (sam. 78')
1:2 Goncalo Ramos (80')
1:3 Goncalo Ramos (86')