wtorek, 5 stycznia 2021

Strata punktów na Azorach

Benfica tylko zremisowała 1:1 na wyjeździe z Santa Clara w spotkaniu 12. kolejki Liga NOS. Tym samym strata do liderującego Sportingu powiększyła się do 4 punktów, a Orły zostały dogonione przez FC Porto.

Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w niedzielny wieczór, ale z powodu ulewnych deszczów na Azorach po 5 minutach został przerwany i dokończony w poniedziałek.

Niestety już od początku spotkania Orły prezentowały się bezbarwnie i tak naprawdę dopiero po ok. 30 minutach po raz pierwszy poważnie zagroziły bramce gospodarzy. W 33. minucie udało się jednak objąć prowadzenie po koronkowej akcji Rafa Silvy i Waldschmidta, zakończonej trafieniem Darwina Nuneza.

Do przerwy wynik się już nie zmienił, a gospodarze od początku drugiej połowy zaczęli grać coraz odważniej i efektem tego był gol wyrównujący w 59. minucie Fabio Cardoso. Benfica co prawda ruszyła by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale poza uderzeniem głową Waldschmidta w 70. minucie praktycznie nie zagroziła bramce ambitnych gospodarzy.

Santa Clara vs Benfica - 1:1 (0:1)
0:1 Darwin Nunez (13')
1:1 Rafa Silva (23')

Santa Clara: Marco; Pierre Sagna, Fábio Cardoso, João Afonso, Mikel Villanueva; Lincoln (Osama Rashid, 74), Anderson Carvalho, Nené (Costinha, 74); Jean Patric (Carlos Jr., 50), Cryzan (Shahriyar, 74), Diogo Salomão (Lucas, 84).

Benfica: Vlachodimos; Gilberto (Diogo Gonçalves, 50), Ferro, Vertonghen, Grimaldo; Rafa Silva, Weigl, Taarabt (Chiquinho, 83), Everton (Ferreyra, 83); Waldschmidt (Pizzi, 65), Darwin Núñez