czwartek, 31 grudnia 2020

Wygrana nad Moreirense

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:1 Moreirense w spotkaniu 11. kolejki Liga NOS. Orły wciąż tracą do liderującego Sportingu dwa punkty, a nad trzecim FC Porto również mają dwa oczka przewagi.

11. kolejka nic nie zmieniła w tabeli ligowej. Cała wielka "trójka" oraz Braga wygrały swoje spotkania. Choć kilku podstawowych zawodników  Orłów nie mogło zagrać z powodu kontuzji i zarażenia koronawirusem to już po 23 minutach gospodarze prowadzili dwoma bramkami po trafieniach Darwina Nuneza w 13. minucie i Rafy Silvy w 23. minucie. Goście kontaktową bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry po samobójczym trafieniu Gilberto.

Niestety po raz kolejny Benfica po strzeleniu dwóch goli oddała rywalom inicjatywę, który na całe szczęście nie potrafił tego wykorzystać. Miejmy nadzieję, że w nowym roku Jorge Jesus w końcu ustabilizuje formę swoich podopiecznych, bo na razie nie wygląda to zbyt dobrze.

Benfica vs Moreirense - 2:1 (2:0)
1:0 Darwin Nunez (13')
2:0 Rafa Silva (23')
2:1 Gilberto (sam. 90+1')