niedziela, 14 czerwca 2020

Bristol chce Pereirę na stałe

Bristol City zamierza definitywnie sprowadzić Pedro Pereirę – 22-letniego prawego obrońcę, który prawnie pozostaje graczem Benfiki. Jedynym problemem jest cena.

Latem Benfica wypożyczyła Pereirę do wspominanego klubu, który występuje na drugim szczeblu rozgrywkowym w Anglii. W umowie zawarto opcję zakupu po upływie rocznego wypożyczenia opiewającą na około 6 milionów euro. Włodarze Bristol zamierzają jednak wynegocjować tę kwotę.

Kryzys spowodowany pandemią COVID-19 dotknął cały piłkarski świat. Głównie z tego powodu drużyna z Championship zamierza skontaktować się z prezydentem Benfiki w sprawie obniżenia początkowej ceny wykupu.

Pedro Pereira trafił do „Orłów” z włoskiej Sampdorii w połowie sezonu 2016/17 za lekko ponad 2 miliony euro. Młody prawy defensor nie potrafił jednak wywalczyć miejsca w drużynie seniorów, więc Benfica wypożyczyła go do Genoi na półtora roku. Regularnie zaczął grać dopiero w Anglii w barwach Bristol City. W tym sezonie wystąpił w 19. spotkaniach, w których zdobył 2 gole. Według klubowych źródeł Pedro Pereira jest letnim celem transferowym drużyny zajmującej obecnie 7. miejsce w tabeli drugiej ligi angielskiej.

ojogo.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz