poniedziałek, 22 czerwca 2020

Bayer Leverkusen chce João Ferreirę

Niemiecki klub wyśle w tym tygodniu emisariusza do Lizbony na spotkanie z agentem João Ferreiry. Bayer jest poważnie zainteresowany zatrudnieniem 19-letniego prawego obrońcy Benfiki.

W ciągu najbliższych dni przedstawiciel Bayeru Leverkusen uda się do Portugalii w celu spotkania się z Miguelem Pinho – agentem młodego zawodnika. Benfica jest otwarta na negocjacje i wycenia Ferreirę na około 10 milionów euro.

João Ferreira nie zadebiutował jeszcze w drużynie seniorów Benfiki, ale wciąż jest zawodnikiem, w którym każdy w strukturze klubu pokłada spore nadzieje. 19-latek od dłuższego czasu jest łączony z odejściem do innego zespołu. Latem był bardzo bliski przenosin do Juventusu, ale transakcja, w którą miał zostać włączony również bramkarz Mattia Perin, nie została ostatecznie sfinalizowana.

Oprócz mistrzów Włoch, FC Barcelona i Inter Mediolan także pytały o utalentowanego obrońcę „Orłów”. Obecnie João Ferreira jest jednym z graczy, który pracuje nad uzyskaniem awansu do meczowej kadry. Boczny obrońca od kilku tygodni trenuje z główną drużyną, podobnie jak inni zawodnicy z Seixal, a konkretnie: Kokubo, Morato, Gonçalo Ramos, Paulo Bernardo, Rafael Brito, Tiago Dantas i Tiago Araújo. W trwającej kampanii 19-latek rozegrał łącznie 25 meczów. Oczywiście większość czasu spędził w drużynie rezerw. W kwietniu ubiegłego roku Ferreira przedłużył umowę do 2024 roku.

ojogo.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz