poniedziałek, 14 października 2019

Trzech zawodników blisko nowych kontraktów

Alejandro Grimaldo i dwóch innych zawodników mają w najbliższym czasie odnowić umowę. Hiszpański lewy obrońca ma już być po słowie z prezydentem Benfiki.

Obecna umowa Álexa Grimaldo obowiązuje do czerwca 2021 roku. Prezydent „Orłów” Luis Filipe Vieira w wypowiedzi dla TVI24 zapewnił, że Grimaldo otrzyma nowy kontrakt.

„Niedługo dojdziemy do porozumienia. Praktycznie każdy, kto z nim negocjuje, już się zgodził” - oznajmił wieloletni prezydent Benfiki.

Według „Recordu” na mocy nowego kontraktu pensja wychowanka Barcelony zostanie dwukrotnie zwiększona.

Kolejnym zawodnikiem, z którym Benfica chce przedłużyć umowę, jest środkowy obrońca Rúben Dias. Głównym założeniem nowej umowy ma być zwiększenie klauzuli odstępnego z 60 mln euro do 88 mln euro. 22-latek jest obserwowany przez Manchester United, więc Benfica chce się zabezpieczyć.

„Szukamy porozumienia. Rúben jest świetnym zawodnikiem, jednym z liderów obecnego zespołu, ma wszystko, aby zostać naszym kapitanem w przyszłości. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby go zatrzymać” - stwierdził Vieira na łamach TVI24.

Ostatnim graczem na tej liście jest 20-letni Jota. Zdaniem gazety „Record” niemal wszystko zostało załatwione ponad miesiąc temu. Brakuje tylko formalnego podpisu.

Jota przedłuży kontrakt o dwa kolejne sezony, a więc do 2024 roku. Roczna pensja skrzydłowego zostanie zwiększona do około 500 tysięcy euro. Zwiększy się również klauzula wykupu - do 88 mln euro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz