sobota, 19 października 2019

Spokojny awans w krajowym pucharze

Sl Benfica awansowała do 1/16 finału Taça de Portugal. Orły w piątkowy wieczór pokonały 4:0 na wyjeździe drugoligowy CD Cova da Piedade.

Mecz rozegrano już w piątek, gdyż w najbliższą środę Orły czeka bardzo ważny mecz u siebie w Lidze Mistrzów z Olimpique Lyon. Benfica dominowała od początku, ale pierwszą bramkę strzeliła dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Jej autorem był Pizzi, który kilka minut po przerwie podwyższył wynik i tym samym rozstrzygnął losy awansu. Dwie kolejne bramki dorzucił Vinicius i przypieczętował wygraną.

CD Cova da Piedade vs SL Benfica - 0:4 (0:1)
0:1 Pizzi (45+2')
0:2 Pizzi (49')
0:3 Vinicius (63')
0:4 Vinicius (90+2')

CD Cova da Piedade: Tony, Oto's Zue, Massaia (Diarra, 56), Allef, Marcão, Chico Chen, Marakis, Vitinho, André Carvalhas, Femi Balogun (Gustavo Souza, 46), Liu Yuhao (Edinho, 61).

SL Benfica: Zlobin, Tomás Tavares, Jardel, Ferro, Grimaldo, Pizzi (Cervi, 74), Samaris (Florentino, 70), Gabriel, Caio (Gedson, 64), Raul de Tomas, Vinícius.

Sędzia: António Nobre.