poniedziałek, 10 czerwca 2019

Transfery przyniosły 129,5 mln euro

Benfica w ostatnim sezonie zarobiła już 129,5 mln euro na sprzedaży swoich zawodników. Najwięcej do kasy wniósł transfer Raúla Jiméneza do Wolverhampton, który w sumie został sprzedany za 41 mln euro.

Najnowszy przychód wygenerował transfer Luki Jovicia z Eintrachtu do Realu Madryt. Benfica wypożyczając młodego Serba do klubu z Frankfurtu zainkasowała 6 mln euro za transfer definitywny i 30% od kolejnego transferu. Real Madryt zapłacił Niemcom 60 mln euro stąd Orły dodatkowo zainkasowały 16,2 mln euro. W sumie na napastniku zarobiono 22,2 mln euro.

Wspomniany Raul Jimenez w lipcu poprzedniego roku został wypożyczony do Wolverhampton za 3 mln euro. Teraz angielski klub zdecydował się go wykupić wiec zapłacił 38 mln euro. W sumie za meksykańskiego napastnika zainkasowano 41 mln euro.

Drugi największy przychód przyniósł transfer Andersona Talisca do Guangzhou Evergrande. Rok temu Chińczycy go wypożyczając zapłacili 5,8 mln euro, a w grudniu korzystając z prawa pierwokupu dopłacili kolejne 19,2 mln euro. W sumie kosztował on 25 mln euro.

Sporą kwotę przyniósł transfer młodego João Carvalho do Nottingham Forest. Angielski drugoligowiec zapłacił za niego 15 milionów euro.

Ponadto Benfica zarobiła mniejsze kwoty na pięciu innych graczach. Chilijski napastnik Nicolás Castillo został sprzedany w styczniu za 7,13 mln euro do Ameryki z Meksyku; André Horta przeniósł się do Los Angeles FC za 5,7 mln euro; Włosi z Atalanty Bergamo zapłacili 5 mln euro za Bryana Cristante, który później przeniósł się do AS Roma; odejście João Amarala do Lecha Poznań przyniosło 1,5 mln euro; a Salvadora Agry do Legii Warszawa 500 tys. euro; szwedzki pomocnik Erdal Rakip wrócił do Malmö za 500 000 euro, pomocnika Pawła Dawidowicza sprzedano definitywnie do Hellas Verona za 2 mln euro.

W najbliższym czasie Orły mogą wzbogacić się o kolejne mln. Saudyjczycy z Al Hilala zapłacili 4 mln euro za pożyczkę Andre Carrillo, a jeżeli zdecydują się go pozyskać definitywnie to dopłacą 20 mln euro. Jeżeli tak się stanie to w sumie na sprzedaży Orły zarobią 149,53 mln euro.

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz