wtorek, 28 maja 2019

Oficjalnie: Pizzi 2023!

Wczoraj oficjalna strona Benfiki ogłosiła, że Pizzi odnowił kontrakt do 2023 roku. Poprzednia umowa obowiązywała do 2022 roku. 29-latek nie ukrywał radości po podpisaniu nowej umowy.

29-latek dołączył do Benfiki z Atlético Madryt za 14 mln euro w 2013 roku. Następnie od razu został wypożyczony do Espanyolu. Od sezonu 2014/2015 Pizzi jest kluczowym graczem "Orłów" w środku pola.

Decyzja o nowym kontrakcie jest jak najbardziej zrozumiała. Miniony sezon był być może najlepszym w karierze Pizziego. W 55 meczach zdobył 15 goli i zanotował 23 asysty. Bardzo dobry sezon zwieńczył czwartym mistrzostwem Portugalii w barwach Benfiki. 

Najważniejsze wypowiedzi Pizziego dla oficjalnego kanału Benfiki po przedłużeniu kontraktu: 

- Minęło pięć lat, odkąd trafiłem do Benfiki. Oczywiście czuję odniesienie, zarówno dla fanów, jak i dla wszystkich innych osób w klubie. Mamy bardzo młodą drużynę sprzymierzoną z graczami z dużym doświadczeniem, a przede wszystkim z bardzo dobrą ludzką jakością. Razem udało nam się uczynić tę rodzinę silniejszą. 

- To znak, że praca jest rozwijana w najlepszy sposób i chcę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten proces. Rozpoczęliśmy sezon niezbyt dobrze, ale skończyliśmy w bardzo dobry sposób. Na poziomie indywidualnym mój czas również był bardzo dobry i jestem z siebie zadowolony. Mozliwość dalszego grania w barwach Benfiki jest dla mnie ogromną dumą. Obiecuję fanom, że zawsze będę robił wszystko, aby godnie reprezentować ten klub.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz