poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Niezagrożona wygrana z Setubal

Benfica wygrała na Estadio da Luz 4:2 z Vitorią Setubal w spotkaniu 29. kolejki Liga NOS. Orły pozostały na pozycji lidera rozgrywek, ale wciąż wyprzedzają FC Porto tylko lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. Smoki pewnie rozbiły na wyjeździe 3:0 Portimonense.

Kapitalne spotkanie rozegrał Rafa Silva (dwie bramki i jedna asysta) oraz João Félix (gol i dwie asysty). Tradycyjnie już w spotkaniu ligowym trafienie dorzucił Seferovic, który z 19 bramkami na koncie pewnie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców.

Orły mecz znakomicie i już w 2. minucie objęli trafienie po ekwilibrystycznym uderzeniu Rafy Silvy. Ten sam zawodnik w 36. minucie podwyższył wynik spotkania. Wcześniej w 29. minucie mógł to zrobić Pizzi, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Goście postraszyli gospodarzy pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej. Najpierw w 39. minucie kontaktowego gola strzelił Nuno Valente, a następnie gracze Vitorii przejęli inicjatywę i odważnie dążyli do strzelenia wyrównującej bramki. Na całe szczęście trafienie w 56. minucie na 3:1 trafił João Félixa pozwoliło gospodarzom odetchnąć. W 77. minucie gości dobił niezawodny Seferović i trafienie Jhonder Cadizna 4:2 w 88. minucie z rzutu karnego nie mogło już odwrócić losów spotkania.

SL Benfica vs Vitoria Setubal - 4:2 (2:1)
1:0 Rafa Silva (2')
2:0 Rafa Silva (36')
2:1 Nuno Valente (39')
3:1 João Félix (56')
4:1 Seferovic (77')
4:2 Jhonder Cadiz (Karny 88')

Benfica - Vlachodimos; André Almeida, Rúben Dias, Ferro, Grimaldo; Pizzi, Samaris, Florentino Luís, Rafa Silva (Jota, 90'+4); João Félix (Taarabt, 80'), Seferovic (Jonas, 89').

Vitoria Setúbal - Makaridze; Mano, Artur Jorge, Vasco Fernandes, André Sousa; Sávio, Rúben Micael (Tiago Castro, 79'), Éber Bessa, Nuno Valente (Sekgota, 64'); Jhonder Cadiz, Hildeberto Pereira (Zequinha, 64').

Sędzia: Rui Costa.

Żółte kartki: Rúben Micael (28'), André Sousa (54'), André Almeida (67'), Vasco Fernandes (80'), Rúben Dias (86'), Savio (90'+1).