wtorek, 12 marca 2019

Zastopowani w małych derbach Lizbony

Benfica tylko zremisowała na Estadio da Luz 2:2 z Os Belenenses w spotkaniu 25. kolejki Liga NOS. Orły pomimo niespodziewanej straty punktów wciąż są liderem rozgrywek, gdyż mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań od posiadającego identyczną liczbę punktów FC Porto.

Po poniedziałkowym meczu fanom Benfiki powracają wspomnienia z października 2018 roku. Wówczas Orły po pokonaniu Smoków przegrały dwa kolejne mecze ligowe. Tym razem również po wygranej na Estádio do Dragão przyszedł zimny prysznic zafundowany przez Belenenses. Strata punktów boli tym bardziej, że Orły po 63 minutach prowadził już 2:0, a mimo to pozwoliły gościom na odrobienie strat i to w 2 minuty.

SL Benfica vs Os Belenenses - 2:2 (0:0)
1:0 Jonas (55')
2:0 Samaris (63')
2:1 Viana (68')
2:2 Kikas (70')