niedziela, 10 marca 2019

Bruno Lage: Braga i Sporting pozostają w grze

Bruno Lage pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Belenenses w ramach 25. kolejki ligi portugalskiej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera.

Co pan sądzi o Belenenses?
- To przeciwnik, który wygrał z nami w jesiennej rundzie. Pokazuje jakość, dobrą organizację i ogromną gotowość do dobrej gry, i posiadania piłki. To bardzo kompetentny zespół, z dobrymi graczami, dobrym trenerem. To będzie bardzo trudne i interesujące spotkanie. Musimy bardzo się postarać, aby zdobyć 3 punkty.

Czy Seferović jutro zagra?
- Nie, musi wyleczyć kontuzję i odpocząć.

Co zmieni się w grze bez Seferovicia?
- Kiedy zmieniamy graczy, musimy dopasować taktykę do jego jakości i umiejętności. Jesteśmy przygotowani na wszystko.

Jorge Jesus powiedział, że Benfica ma wszystko, aby wygrać Ligę Europy. Czy podziela pan jego zdanie?
- To opinia świetnego i doświadczonego trenera, który już wiele wygrał. Pójdę swoją drogą. Od samego początku była to gra po grze, trening do treningu i jak najlepsze zarządzanie drużyną. Zawsze się staramy, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Co pan sądzi o napiętym kalendarzu?
- Graliśmy w czwartek z Dinamo w Zagrzebiu. A teraz, w poniedziałek zagramy z Belenenses. Tak było od początku mojego przyjazdu, nigdy nie mieliśmy całego tygodnia od niedzieli do niedzieli. Mieliśmy pięć dni na trening po półfinale [ Puchar Ligi ] z FC Porto. Zawsze jest mało czasu, a mamy ogrom pracy. Zawsze chcemy zrobić szczegółową analizę naszej gry, jest to najważniejsze, ponieważ chcemy ewoluować w tym kierunku. Teraz zbadaliśmy Belenenses. Widzieliśmy cztery mecze Belenenses z Porto, Feirense, Moreirense i Bragą.

Czy Benfica i Porto są jedynymi kandydatami do mistrzostwa?
- Zostało jeszcze dziesięć gier. I zaliczam Bragę i Sporting - oni nadal mają szansę na końcowy triumf.  W ostatnich dziesięciu grach czasami zespoły, które wydają się faworytani, są tymi, które mają najwięcej problemów. Jest również wiele zespołów walczących o życie, z nimi także będzie ciężko. W przeciwieństwie do pierwszej rundy, teraz nie ma już miejsca na tracenie punktów. Sprawmy, aby każda gra była ostateczna i uzbierajmy punkty, aby osiągnąć cel utrzymania tej pozycji.

Czy coś zmieniło się ze statusem lidera?
- Nie odczuwam wielkiej różnicy. Na początku powiedziałem sztabowi trenerskiemu, że musimy być pierwszymi, którzy podniosą głowy zawodników i zrobiliśmy to natychmiast. Dalej widzę tę samą radość, determinację i nastawienie na  treningu.

Czy teraz Jonas odzyska status kluczowego piłkarza?
- Zaczynasz od błędnego założenia. Jonas utrzymuje ważną pozycję w drużynie. Gdy uważamy, że zawodnik powinien rozpocząć mecz na ławce, to zaczyna mecz na ławce. Gdy czujemy, że powinien wystąpić od początku, to zaczyna od początku. Zarządzanie Jonasem jest takie samo jak w przypadku Félixa, Joty, to codzienne zarządzanie.

Czy Jonas zagra od początku?
- Czemu nie? Istnieje kilka przykładów graczy, którzy przez pewien czas byli nieobecni i nagle zaczęli regularnie grać po 90 minut. Spójrz na przypadek Samarisa, który długo nie grał, Gabriela, Félixa.

Źródło: A Bola.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz