wtorek, 19 lutego 2019

Oficjalnie: Bruno Lage 2023!

Bruno Lage podpisał nowy kontrakt z Benficą do 30 czerwca 2023 roku. Klub jest zadowolony z wyników zespołu i z dumą ogłosił nową umowę z Bruno Lage, jak i z całym sztabem.

Bruno Lage 14 stycznia 2019 roku zastąpił na stanowisku trenera głównej drużyny Rui Vitórię. Na początku Lage miał być tylko trenerem tymczasowym, ale na jednej z konferencji prasowej Luís Filipe Vieira oznajmił, że Bruno pozostanie trenerem do końca sezonu.

Za kadencji nowego trenera Benfica gra jak z nut. W 11. meczach "Orły" zanotowały 10 zwycięstw i poniosły zaledwie jedną porażkę. Benfica wygrała m.in. dwa derbowe mecze ze Sportingiem, dwa spotkania z Vitórią Guimarães czy pamiętny mecz z Nacionalem ( 10:0 ).

Te dobre rezultaty doprowadziły do przedłużenia umowy z Bruno Lage do 2023 roku. Wraz z nowym kontraktem Lage będzie zarabiał o wiele więcej niż dotychczas. Przewidziane są również różne premie i bonusy.

Bruno Lage z okazji przedłużenia kontraktu udzielił wywiadu dla BTV. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera.

- Jest to ogromne poczucie dumy i możliwość kontynuowania prac, które zostały podjęte w ostatnich sześciu tygodniach. Czuję się dumny również z tego, że mogę kontynuować moją podróż w moim domu. Trenowałem wiele drużyn juniorskich, drużynę B, a teraz mam  fantastyczną okazję do trenowania głównej drużyny Benfiki. Mogę być tylko dumny.

- Mam fantastyczny związek z prezydentem. Z nim wszedłem do tego domu i to z nim podjąłem ważną decyzję opuszczenia klubu w celu rozwinięcia mojej kariery. Nigdy nie straciliśmy kontaktu, obiecał mi, że gdy będę chciał wrócić, to przyjmie mnie z otwartymi ramionami. Tak stało się sześć lat temu. Jestem więc niezmiernie zadowolony i wdzięczny za wszystko, co prezydent zrobił dla mojej kariery.

- Myślę, że kibice postrzegają mnie jako jednego z nich. Chcę dokładnie tego, czego chcą fani. Benfica to zespół, który prezentuje dobrą piłkę nożną, zespół, który nie boi się grać z żadnym rywalem i wygrywa, to jest podstawa w tym klubie.  Czuję, że kibice widzą w tym momencie trenera Benfiki jako jednego z nich. 

Źródło: zerozero.pt 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz