środa, 20 lutego 2019

Bruno Lage: Taarabt zasługuje na kolejną szansę

Bruno Lage pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym rewanżowym meczem z Galatasarayem Stambuł w ramach 1/16 finału Ligi Europy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera.

Czy odnowienie kontraktu ma dla pana jakieś znaczenie? 
- Czuję dumę z tego powodu. Mało osób wie, że podpisałem pięcioletnią umowę z Benficą B. Tylko wynagrodzenie zostało zmienione.

Co pan sądzi o meczu z Galatasarayem? 
- Oczekujemy dobrego meczu. Wygraliśmy pierwszy mecz, ale Galatasaray jest bardzo kompetentnym przeciwnikiem. Jesteśmy zadowoleni z powodu przewagi, ale chcemy kontynuować naszą pracę.

Wygrana Ligi Europy jest możliwa? 
- Myślimy powoli, mecz po meczu. Chcemy zaprezentować futbol o wysokiej jakości. Jeśli wygramy, wszyscy w klubie będą zadowoleni.

Czy Benfica znowu może zaskoczyć? 
- Zaskoczyć... w jakim sensie? W meczu czy w składzie? Mam pewne pomysły, wszystko zależy od mocnych i słabych stron przeciwnika. Na 100 % jedenastka będzie inna niż w ostatnich dwóch meczach.

Dlaczego Adel Taarabt pojawił się na treningu? 
- Adel zaczął trenować w drużynie B, był zawodnikiem, którego nie znałem. Słyszałem kilka historii o jego przeszłości, ale zawsze widziałem jego indywidualny trening z intensywnością, którą lubię każdego dnia. Przez ostatnie siedem miesięcy zawsze widziałem, jak ćwiczy z taką samą intensywnością. Każdy zasługuje na kolejną szansę. Zobaczymy, czy wykorzysta okazję i zacznie grać zgodnie z potencjałem, jaki ma.

Czy drużyna jest gotowa na więcej?
- Wszyscy są usatysfakcjonowani, w tym ja, wszystko musi być kontynuowane. Kibice są szczęśliwi, zawsze jest świetna atmosfera. Zawodnicy są zaangażowani, więc musimy kontynuować dalszą pracę. Chcemy robić więcej i jak najlepiej.

Źródło: O Jogo. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz