sobota, 29 grudnia 2018

Zwycięski remis

Benfica zremisowała 1:1 na wyjeździe z Aves w ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Ligi. Orły tym samym awansowały do najlepszej czwórki turnieju.

W wyjściowym składzie Benfiki pojawiły się 3 zmiany względem ostatniego meczu. Svilar, Ribeiro i Seferović wskoczyli do składu za odpowiednio Vlachodimosa, Grimaldo oraz Jonasa.

Pierwszą okazję Benfica stworzyła sobie w 4. minucie, gdy po zgraniu Jardela okazję zmarnował Rúben Dias. Już chwilę później Aves mogło wyjść na prowadzenie. Strzał Derleya minął minimalnie słupek bramki strzeżonej przez Svilara.

Groźniejsze sytuacje w pierwszej połowie stwarzali sobie gracze Aves. W 38. minucie na bramkę Benfiki popędził Baldé. Na szczęście, trafił tylko w boczną siatkę.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla podopiecznych Rui Vitórii. Yuri Ribeiro zapędził się do ofensywy, co wykorzystał skrzydłowy Aves, który dośrodkował piłkę na pole karne. Tam André Almeida nie upilnował Baldé, który głową wpakował piłkę do siatki.

Następnie mecz zrobił się chaotyczny, a Aves mogło podwyższyć prowadzenie. Na szczęście strzały "Ptaków" były niecelne. Benfica przebudziła się po wejściu Jonasa.

W 70. minucie Andrija Živković ograł rywali na skrzydle po czym dośrodkował piłkę w kierunku Seferovicia. Tam Szwajcar opanował futbolówkę i strzelił z ostrego konta prosto do bramki.

Następnie do gry Benfiki wkradło się dużo nerwowości. Orły nie kontrolowały gry, co mogło skończyć się awansem Aves. W 80. minucie Claudio Falcão zmarnował piłkę meczową. Pomocnik zebrał futbolówkę na 9. metrze, ale na szczęście piłka przeszła obok słupka.

Dla Benfiki była to pierwsza strata punktów od pamiętnej porażki 5:1 z Bayernem. Aves zakończyło passę 7. kolejnych zwycięstw Orłów.