niedziela, 30 grudnia 2018

Trzech piłkarzy blisko opuszczenia Benfiki

Facundo Ferreyra, Nicolás Castillo oraz Cristian Lema nie otrzymali powołania od Rui Vitórii na ostatni mecz Pucharu Ligi z Aves. Portugalska prasa informuje, że cała trójka jest bliska opuszczenia "As Águias".

Cristian Lema 
Środowy obrońca Benfiki znalazł się na celowniku południowoamerykańskich klubów. River Plate i Boca Juniors - dwa największe kluby w Argentynie chętnie zobaczyłyby Lemę w swoich składach. Możliwy jest też powrót Lemy do Belgrano, klubu, z którego przychodził do Benfiki. Faworytem mediów ma być jednak Universidad de Chile. Chilijska prasa wspomniała nawet o negocjacjach prowadzonych przez piłkarza z tym klubem. Lema chętnie zmieni drużynę, ponieważ w obecnym sezonie rozegrał zaledwie 128 minut.

Nicolás Castillo 
Podobna sytuacja jest z chilijskim napastnikiem. Castillo ma otrzymywać oferty z meksykańskich zespołów. Monterrey zaoferowało Benfice 15,7 mln euro, a zarząd Orłów miał przyjąć ofertę. Całą operację przerwał jednak Castillo, który chce pozostać w Europie. Agent piłkarza, Artur Jiménez zaznaczył, że "Nicolás Castillo chce triumfować na Starym Kontynencie". Hiszpańska Huesca ma przygotowywać ofertę wypożyczenia za gracza Orłów. Sam napastnik chciałby dołączyć do beniaminka ligi hiszpańskiej, licząc, że będzie kluczowym piłkarzem.

Facundo Ferreyra 
Przez wiele tygodni mówiło się, że Olympiakos Pireus jest zainteresowany pozyskaniem 27-latka. W ostatnich godzinach grecka prasa poinformowała, że Olympiakos w najbliższych dniach potwierdzi transfer innego argentyńskiego napastnika, Franco Soldano. Ferreyra raczej na pewno nie trafi do klubu z Pireusu. Fenerbahçe i Beşiktaş są ostatnimi klubami, które mają być chętne na zakup napastnika Benfiki. Ferreyra na murawie po raz ostatni pojawił się w październiku, gdzie zagrał przeciwko Sertanense.

Źródło: O Jogo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz