niedziela, 23 grudnia 2018

Pokazać pazur Orła - Benfica vs Braga

Już dziś o godzinie 18:30 Benfica na Stadionie Światła zmierzy się z Bragą w ramach 14. kolejki ligi portugalskiej. Będzie to jeden z najistotniejszych meczów w sezonie, ponieważ Orły tracą do Bragi jedno oczko.

Podtrzymać passę
Po ostatnim zwycięstwie w Pucharze Portugalii, Benfica odnotowała 6. zwycięstwo z rzędu ( nie tracąc żadnej bramki ), jest to najlepsza seria od marca/kwietnia tego roku, gdy Orły zanotowały 9 wygranych z rzędu. Rui Vitória na konferencji prasowej zaznaczył, że po przegranej z Moreirense, Benfica wygrała 8 spotkań, tylko raz remisowała i przegrywała.

Cervi czy Félix?
Trener Benfiki musi zdecydować, kto ma wystąpić na lewym skrzydle w tym arcyważnym meczu. Na obecną chwilę faworytem wydaje się być Argentyńczyk. W ostatnim meczu z Montalegre, to João Félix wystąpił od początku, a Cervi wszedł na końcowe minuty. Między innymi z tego powodu, 24-latek powinien zagrać od pierwszych minut.

Abel broni Vitórii
Media i kibice zarzucają trenerowi Orłów, że gra jego zespołu nie zachwyca i nie prezentuje odpowiedniej jakości. W obronie Rui Vitórii stanął trener Bragi, Abel Ferreira, który na konferencji prasowej powiedział następujące słowa:
"Kryzys Benfiki? Benfica wygrała 6 meczów z rzędu, nie tracąc ani jednej bramki. To zespół, który wciąż ma wysoką jakość i świetnego trenera. Vitória wygrał wiele tytułów w krótkim czasie".

Olśniewająca Braga
Po odpadnięciu w eliminacjach do Ligi Europy, podopieczni Abela Ferreiry zaczęli grać piękny dla oka futbol. Wiele osób uważa, że Braga gra najładniejszą piłkę w Portugalii. Do świetnej ofensywy, "Arcybiskupi" dołożyli przyzwoitą defensywę. Braga w sezonie ligowym straciła 10 bramek. Lepszym wynikiem może pochwalić się tylko Porto, które straciło dwie bramki mniej. W obecnym sezonie Braga na wyjeździe tylko 3 razy traciła punkty. Remisy z Santą Clara ( 3:3 ) i Vitórią Guimarães ( 1:1 ) oraz porażka w ostatnich minutach z Porto ( 0:1 ).

Sytuacja kadrowa Bragi
Do zespołu po kontuzji wraca środkowy pomocnik, Claudemir. Abel Ferreira w dzisiejszym na pewno nie skorzysta z: Raula Silvy ( zawieszenie ), Xadasa, Lucasa i Matheusa ( kontuzje ).

Goleador Sousa
Najlepszym strzelcem i zawodnikiem Bragi jest bez wątpienia 29-letni napastnik, Dyego Sousa. Na początku sezonu Brazylijczyk miał łatkę rezerwowego. Kontuzji nabawił się jednak Paulinho, co wykorzystał Sousa. Jego forma eksploatowała i w lidze wraz z Dostem jest najlepszym strzelcem ( 10 bramek ). We wszystkich rozgrywkach Dyego Sousa zdobył 14 goli w 19. meczach. Co ciekawe, Brazylijczyk nigdy nie zdobył bramki przeciwko Benfice. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie.