sobota, 22 grudnia 2018

100 meczów Cerviego!

Franco Cervi w ubiegłą środę rozegrał swoje setne spotkanie w barwach Benfiki. Jubileuszowy mecz okrasił zwycięstwem 1:0 z Montalegre. Cervi podzielił się również swoimi odczuciami dla stacji BTV.

Bazując na danych z platformy Playmaker Stats, Franco Cervi w barwach Benfiki rozegrał 100 meczów, w których strzelił 13 bramek i zanotował 14 asyst. Benfica z Cervim w składzie odniosła 66 zwycięstw. Ponadto Franco rozegrał 6520 minut w czerwonej koszulce.

Cervi w Benfice zaliczył wymarzony debiut, zdobywając pierwszego gola w wygranym 3-0 meczu o Superpuchar Portugalii przeciwko Bradze. Został również wybrany najlepszym zawodnikiem na boisku.

Jeśli chodzi o tytuły, dorobek 24-latka prezentuje się następująco: Mistrzostwo Portugalii, Puchar Portugalii i dwa Superpuchary Portugalii.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi skrzydłowego dla telewizji BTV.

Pierwszy mecz, pierwszy gol, pierwszy tytuł 
"Ten mecz z Bragą był bardzo piękny, to był moment, którego nigdy nie zapomnę. Przyjdź do tak wielkiego klubu i zaprezentuj się tak wspaniale w pierwszym meczu, następnie wygraj tytuł, jest to dzień, którego nigdy nie zapomnę. To było bardzo dobre, ponieważ wszyscy mówili, że adaptacja dla graczy z Argentyny była bardzo skomplikowana. Miałem szczęście, że mogłem grać w pierwszym spotkaniu, w którym zdobyliśmy tytuł. Potem wszystko było łatwe".

Mistrzostwo Portugalii 
"To również było coś, co pozostanie w mojej pamięci, ponieważ był to bardzo ważny moment dla mojej kariery, a także dla klubu".

Więcej niż klub, rodzina 
"Z czasem poznałem lepiej klub i kolegów z drużyny, zawsze byłem bardzo szczęśliwy. Jestem w bardzo wielkim zespole, a osiągnięcie stu meczów jest dla gracza bardzo ważne i bardzo się z tego cieszę".

Koszulka z numerem 100 
"To świetna koszulka, którą zachowam do końca mojej kariery i mojego życia. Zamierzam zabrać tę koszulkę do muzuem w Argentynie, ponieważ jest ona dla mnie wyjątkowa".

Najbardziej specjalny mecz 
"Jest wiele gier, które są w mojej pamięci, ale najbardziej pamiętam dzień, w którym zdobyliśmy Mistrzostwo Portugalii na Stadionie Światła, gdzie znajdowali się wszyscy kibice Benfiki".

Wiadomość do kibiców 
"Przesłanie, które zawsze mówię, jest takie, abyśmy zawsze byli razem. Mamy świetną grupę i możemy razem wygrywać tytuły, na które zasługuje ten klub".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz