czwartek, 22 listopada 2018

Wrócić w dobrym stylu!

Już dzisiaj o godzinie 21:45 Benfica zmierzy się z Aroucą w ramach 4. rundy Taça de Portugal. Klubowa piłka wraca do gry po przerwie reprezentacyjnej!

Niektórym piłkarzom przerwa na reprezentacje zrobiła naprawdę dobrze. Haris Seferović ustrzelił hattricka w Lidze Narodów przeciwko Belgii. Rúben Dias był pewnym zawodnikiem pierwszego składu Portugalii. Andrija Živković został wybrany zawodnikiem meczu w Lidze Narodów przeciwko Litwie.
Jednak, żeby nie było zbyt kolorowo, Yuri Ribeiro wrócił do Lizbony z kontuzją, której nabawił się w przegranym meczu barażowym do Mistrzostw Europy U21 ( porażka 1:3 z Polską U21 ). Po ogłoszeniach parafialnych możemy wreszcie przejść do meritum.

Benfica, która chce na dobre powrócić do wygrywania zmierzy się z Aroucą, której bliżej do spadku niż awansu do Ligi NOS.
Zdecydowanym faworytem są oczywiście gospodarze. Benfica w swoim ostatnim spotkaniu przerwała serię meczów bez zwycięstwa. Pokonała na wyjeździe Tondelę 3:1, ale niesmak i tak pozostał. Gra Orłów nie porywała i przy odrobinie szczęścia Benfica wróciła do Lizbony z pełną zdobyczą punktową. W poprzedniej rundzie Pucharu Portugalii Orły pokonały na wyjeździe trzecioligowe Sertanense 3:0 po bramkach Rafy, Gedsona i Jonasa.

Na pewno istotne są słowa Ruiego Vitórii na konferencji prasowej, gdzie zaznaczył, że Filip Krovinović na pewno dzisaj zagra. Oznacza to, że Chorwat zagra w piłkę w oficjalnym meczu po raz pierwszy od 20 stycznia 2018 roku. Wtedy wystąpił w meczu z Chaves. Niestety, pomocnik zerwał więzadła krzyżowe i musiał ponad pół roku przechodzić rehabilitację.
Jaki jest cel na mecz z Aroucą? Wysokie zwycięstwo, bez męczenia oczu.

Co słychać u naszego rywala?
Fatalny początek sezonu - 4 porażki z rzędu w lidze ( m.in 1:2 z Benficą B ), kłopoty trenera Machado, nieporadność napastników. Arouca w lidze zajmuje 14. miejsce ze stratą 12 punktów do liderującego Famalicão.
W Taça de Portugal Arouca radzi sobie naprawdę przyzwoicie. W 2. rundzie na wyjeździe pokonali 1:0 Caçadores, a następnie w 3. rundzie ograli drugoligowe Farense 3:1.
Ciekawostką z pewnością jest fakt, że najlepszym strzelcem drużyny jest... środkowy obrońca. Victor Massaia w 12 meczach zdobył 4 bramki ( 3 w Segunda, 1 w Taça de Portugal ), co czyni go najlepszym strzelcem drużyny.