piątek, 23 listopada 2018

Męczarnie z happy endem!

Benfica pokonała Aroucę 2:1 w 1/16 finału Pucharu Portugalii. Gra Benfiki nie porywała, a zwycięska bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry.

Do wyjściowego składu po dziesięciu miesiącach powrócił Filip Krovinović. I to on był najaktywniejszym graczem Orłów w pierwszych minutach spotkania.
Benfica kontrolowała grę, ale jej ataki na bramkę gości były nieskuteczne.

W 19. minucie Arouca niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Obrońcy Orłów źle ustawili się w obronie, co wykorzystał Bukia,  który pokonał Svilara ładnym uderzeniem zewnetrzną częścią stopy.
Minutę później Haris Seferović mógł odpowiedzieć. Uderzył z ostrego kąta, ale jego strzał powędrował obok bramki.

Ciągłe ataki Benfiki przyniosły skutek w 42. minucie. Gabriel wykonał dalekie podanie do Seferovicia, który świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Jonasa, a ten pokonał Vieirę mocnym strzałem w prawy róg bramki. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy były świetne w wykonaniu Orłów, ale po 45 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Na początku drugiej połowy na murawie pojawił się Rafa, który zastąpił Krovinovicia. Jego wejście ożywiło grę Benfiki.
W 59. minucie Jonas popisał się udanym podaniem do Rafy, a ten przerzucił piłkę nad bramkarzem. Niestety, piłkę z linii bramkowej wybił Thales. Podopieczni Vitórii w dalszym ciągu atakowali, ale linia defensywna gości była świetnie ustawiona.

W 82. minucie Arouca stworzyła sobie najlepszą okazję w drugiej połowie. Fábio Fortes oddał strzał głową z pięciu metrów, ale jego próbę zatrzymał kapitalną interwencją Svilar. Kilka minut później Jonas zmarnował świetną okazję, uderzając piłkę obok bramki.

Zwycięski gol padł w 93. minucie. Seferović wrzucił piłkę w pole karne, Jonas zgrał futbolówkę na długi słupek, a tam Rafa Silva świetną podcinką pokonał Vieirę.

W takich okolicznościach podopieczni Ruiego Vitórii awansowali do 1/8 finału Taça de Portugal. Kibice nie byli zadowoleni z postawy piłkarzów. Najlepszym tego przykładem są ogromne gwizdy po zakończeniu spotkania. Następny mecz Benfica rozegra 27 listopada ( wtorek ) z Bayernem w Lidze Mistrzów.

SL Benfica vs FC Arouca 2:1 ( 1:1 )