środa, 8 sierpnia 2018

Skromna wygrana nad Fenerbahçe

Benfica pokonała na Estadio da Luz 1:0 Fenerbahçe Stambuł w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji grupy niemistrzowskiej do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę w 69. minucie strzelił Franco Cervi.

Orły dominowały przez całe spotkanie, ale miały problemy ze stwarzaniem dogodnych sytuacji bramkowych. Na całe szczęście w 69. minucie duet Argentyńczyków dał zwycięskiego gola. Przy bramce Cerviego asystował Salvio, a niezbyt dobrze zachował się bramkarz gości Demirel, który nieco zasłonięty przepuścił strzał Franco pod swoimi rękoma.

Benfica zaczęła z trzema nowymi zawodnikami w składzie, bramkarzem Vlachodimosem, napastnikiem Ferreyrą i pomocnikiem Gedsonem. Ten ostatni to 19-letni wychowanek Orłów, któremu trener Rui Vitoria dał okazję zadebiutować i rozegrał on całe spotkanie. W 63. minucie na boisku pojawił się kolejny nowy napastnik Nicola Castillo. Chilijczyk zaprezentował się z lepszej strony niż doświadczony Facundo Ferreyra.

O szczegółowym przebiegu spotkania można się przekonać oglądając obszerny skrót video poniżej.