środa, 13 czerwca 2018

Raúl Jiménez wypożyczony do Wolverhampton

Benfica wypożyczyła na rok meksykańskiego napastnika Raúla Jiméneza do Wolverhampton. Beniaminek angielskiej Premier League może go po tym okresie kupić definitywnie za 38 mln euro.


Orły w ostatnim czasie pozyskały dwóch nowych napastników, Nicolása Castillo i Facundo Ferreyrę. Nic wiec dziwnego, że rezerwowy w poprzednich sezonach Jimenez postanowił poszukać sobie nowego klubu. Reprezentant Meksyku w nowym klubie będzie pracował pod skrzydłami portugalskiego trenera Nuno Espírito-Santo.

Raúl Jiménez spędził na Estadio da Luz trzy sezony. Rozegrał w tym czasie 120 oficjalnych spotkań i strzelił 31 goli. Orły najpierw go wypożyczyły z Atletico Madryt by następnie kupić za 22 mln euro. 27-latek nigdy jednak nie był podstawowym napastnikiem i przez ten czas był etatowym zmienikiem innych napastników.

"Lizbona była moim domem przez trzy ostatnie lata. Jestem wdzięczny wszystkim ludziom, którzy pracują w tak wielkim klubie jak Benfica. Idę na wypożyczenie w poszukiwaniu nowych wyzwań w mojej karierze, ale nie chcę przepuścić okazji, by podziękować wszystkim tym, którzy dali mi szansę w Benfice. Ten klub zawsze będzie w moim sercu." - napisał Jimenez na Instagramie.

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz