poniedziałek, 8 stycznia 2018

Wygrana nad Moreirense

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 2:0 Moreirense FC w spotkaniu 17. kolejki Liga NOS 2017/2018. Orły wciąż zajmują 3. miejsce w tabeli ze stratą 5 pkt. do FC Porto i 3 pkt. do Sportingu.

Orły w pierwszej połowie objęły prowadzenie w 23. minucie po trafieniu Pizziego, przy którym asystował Jonas. W drugiej połowie brazylijski snajper sam trafił do siatki w 74. minucie ustalając tym samym wynik spotkania.

Dla Jonasa była to już 20 bramka i 5 asysta w tym sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców wyprzedając o 5 trafień Basa Dosta ze Sportingu.

W najbliższej kolejce Orły czeka megatrudne spotkanie wyjazdowe z 4. w tabeli Sportingiem Bragą. Obie drużyny dzielą w tabeli 3 punkty wiec mecz będzie bezapelacyjnie hitem 18. kolejki.