niedziela, 14 stycznia 2018

Ważna wygrana w Bradze

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 3:1 Sporting Braga w spotkaniu 18. kolejki Liga NOS 2017/2018. Było to bardzo ważne zwycięstwo, gdyż przed meczem obie drużyny dzieliła różnica zaledwie 3 oczek.

Benfica bardzo dobrze weszła w mecz obejmując w 11. minucie prowadzenie po kapitalnym prostopadłym podaniu Cerviego do Salvio, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Początek drugiej połowy należał do Bragi, ale to Orły w 64. minucie podwyższyły prowadzenie po dośrodkowaniu w pole karne przez Andre Almeidę i strzale głową niezawodnego Jonasa. Dla Brazylijczyka było to już 21. trafienie w tym sezonie ligowym i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 74. minucie gospodarze strzelili kontaktową bramkę po błędzie bramkarza Bruno Vareli i strzale głową Paulinho. To spowodowało spore emocje w końcówce, gdyż Braga szukała gola wyrównującego. Na całe szczęście w doliczonym już czasie gry kontrę Orłów na trzecią bramkę zamienił wprowadzony na ostatni kwadrans Raul Jimenez i tym samym ustalił wynik spotkania.