piątek, 30 czerwca 2017

Martin Chrien w Benfice

Benfica Lizbona pozyskała 21-letniego pomocnika Martina Chriena z czeskiej Viktorii Pilzno. Reprezentant słowackiej młodzieżówki związał się z Orłami 5-letnią umową.

Chrien był gwiazdą reprezentacji Słowacji na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Polsce. Podczas turnieju 21-latek rozegrał trzy spotkania, strzelając dwie bramki i notując jedna asystę. Kluby nie ujawniły szczegółów finansowych transferu.

- Czuję się bardzo dobrze, wręcz fantastycznie. Benfica jest wielkim klubem w Portugalii i na świecie. Jestem bardzo zadowolony z transferu. To najlepsze miejsce na świecie dla młodych piłkarzy. Widzę, że ma przepiękny stadion, ale wiem również, że ma fantastycznych kibiców. Chcę grać na tym stadionie i zdobywać wiele trofeów.

- Znam Luisão, który jest prawdziwym liderem i kapitanem. To legenda. Znam też Jonasa, to świetny napastnik – powiedział Chrien.

Środkowy pomocnik spędził pierwszą część poprzedniego sezonu na wypożyczeniu w ojczystym MFK Ružomberok, rundę wiosenną rozegrał barwach Viktorii Pilzno. Na Słowacji wystąpił w siedemnastu spotkaniach, strzelając pięć bramek i notując cztery asysty. Po powrocie do klubu macierzystego nie dostawał już tylu szans, co w ojczyźnie, więc sezon w Czechach skończył z trzema występami bez wpisu do protokołu meczowego.
abola.pt - transfery.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz