poniedziałek, 26 czerwca 2017

Benfica news

Lima ponownie Orłem? Besiktas chce pozyskać Eliseu. Remont w Seixal. Pedro Pereira następcą Nelsona Semedo? Eintracht Frankfurt wypożyczy Jovicia.


W nadchodzącym tygodniu rozstrzygnie się czy do Benfiki powróci brazylijski napastnik Lima. Orły sprzedały go latem 2015 roku do Al-Ahly (Zjednoczone Emiraty Arabskie) za ponad 7 mln euro. 34-latek strzelił grając w Benfice ponad 70 goli i teraz rozwiązał swój kontrakt z klubem z Dubaju. 

***


Mistrz Turcji, Besiktas Stambuł, jest zainteresowany 33-letnim Eliseu. Lewy obrońca co prawda otrzymał propozycję przedłużenia umowy z Orłami i deklaruje chęć pozostania na Estadio da Luz, ale klub znad Bosforu nie daje za wygraną. Eliseu obecnie przebywa w Rosji z reprezentacją Portugalii na Pucharze Konfederacji i do czasu powrotu z tej imprezy nie zamierza podejmować decyzji odnośnie swojej przyszłości.

***

W ośrodku treningowym Seixal trwają drobne remonty i rozbudowa przed startem nowego sezonu. Prace mają być zakończone w połowie lipca, a Orły do treningów powracają w piątek 7 lipca. W tej sytuacji klub szuka alternatywnych obiektów. W grę wchodzą ośrodek Cidade do Futebol w Caxias (Oeiras) oraz obiekt stadion narodowego w Jamor.

***

Choć Nelson Semedo nie został jeszcze sprzedany to Orły już szukają jego ewentualnego następcy. Media w roli nowego prawego obrońcy widzą Pedro Pereirę. 19-latek pierwsze półrocze poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Sampdorii Genua, gdzie zagrał w 12 spotkaniach. Trener Rui Vitoria na prawą defensywę może również przekwalifikować wszechstronnego André Almeidę.

***

Niemiecki Eintracht Frankfurt wypożyczy na rok serbskiego napastnika Benfiki, Lukę Jovicia. Niemcy za każde pół roku zapłacą po 100 tyś euro wiec Orły zarobią 200 tyś euro. Reprezentant serbskiej młodzieżówki właśnie przechodzi badania medyczne . Eintracht będzie się starał w umowie zawrzeć klauzulę ewentualnego transferu definitywnego po tym okresie, ale media nie ujawniają jaka kwota wchodziłaby w grę.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz