piątek, 30 grudnia 2016

Bez rewelacji, ale zwycięsko

W meczu inaugurującym grupę D w Pucharze Ligi Orły pokonały Bobry  na Estadio Da luz 1-0 po bramce argentyńskiego lewego pomocnika Franco Cerviego. Jutro odbędzie się drugie spotkanie tej grupy, w którym drugoligowa Vizela podejmie Vitorię Guimarães.

Na spotkanie Benfica  wyszła niemal galową jedenastką. Uwagę zwrócił jednak fakt, że na boisku pojawił się dwudziestotrzyletni  Kolumbijczyk  Gulliermo Celis, którego w drugiej połowie zmienił Andre Horta. W tejże części gry na boisku pojawił się również stopniowo wracający po kontuzji Jonas, który zastąpił Rafe Silve.
Spotkanie nie porywało, obie drużyny miały swoje szanse, ale pod względem skuteczności minimalnie lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Która cały czas kontrolowała przebieg meczu.

To było dobre zakończenie roku przez Benficę. Następne spotkanie zostanie rozegrane 3 stycznia, również na Stadionie Światła Orły podejmą Vizelę w drugiej kolejce pucharu Portugalii. Następnie rozegrają swego rodzaju "dwumecz" z Vitorią Guimarães. W pierwszym spotkaniu w ramach rozgrywek ligowych 8 stycznia Vitoria podejmie Orły na Estadio Dom Afonso Henriques. 10 stycznia również na tym stadionie Benfica zagra trzecią kolejkę Pucharu Ligi.

Mecze z Vitorią będą  niezwykle ważne, ponieważ wiemy, jak "Vimaranenses" potrafią grać przed własną publicznością.

* pełna dokumentacja spotkania - tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz