sobota, 5 marca 2016

Sporting - Benfica


Wielkie Derby Lizbony. Tak, to już dzisiaj o godzinie 21:45 czasu polskiego. Bezpośrednie starcie o mistrzostwo? Chyba można tak powiedzieć.

Dzisiejsze spotkanie niewątpliwie może rozstrzygnąć losy tytułu. Ewentualna porażka Orłów to już 4 punkty straty do lokalnego rywala i wtedy marzenia o trzecim z rzędu mistrzostwie mogą się oddalić. W wypadku wygranej Benfica wyprzedzi Lwy w tabeli i będzie miała 2 punkty przewagi. Jak ważny więc to jest mecz nie trzeba nikomu mówić.

Obecna forma obu zespołów? Tu można rzec, że Benfica wygląda lepiej, w ostatniej kolejce Sporting bezbramkowo zremisował na ciężkim terenie w Guimaraes. Czy to jednak będzie miało dzisiaj jakieś znaczenie? Raczej nie. Derby rządzą się swoimi prawami.

Na niekorzyść drużyny Rui Vitorii wskazuje fakt, że ostatnie 5 spotkań ze Sportingiem to 3 wygrane Lwów i 2 remisy, ostatnia wygrana Benfiki to starcie z 2014 roku i wygrane ligowe derby 2:0 po golach Gaitana i Enzo Pereza.

Kadra Benfiki na mecz:
Bramkarze: Julio Cesar, Ederson
Obrońcy: Lindelof, Eliseu, Silvio, Jardel, Almeida, Semedo
Pomocnicy: Fejsa, Samaris, Gaitan, Salvio, Guedes, Pizzi, Talisca, Carcela, Renato Sanches
Napastnicy: Raul, Mitroglou, Jonas 

Przewidywalny skład na mecz: Julio Cesar - Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu - Sanches, Samaris, Pizzi, Gaitan - Mitroglou, Jonas

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz