sobota, 6 lutego 2016

Pewna wygrana z Belem

Benfica Lizbona w 21 kolejce pewnie pokonała na wyjeździe lokalnego rywala Belenenses aż 5:0! Tym samym Orły przynajmniej do poniedziałkowego wieczoru będą liderem ligi.

Od początku spotkania Benfica dyktowała swoje warunki gry i już w 1 minucie bliski bramki był Nico Gaitan. Trzeba przyznać, że podopieczni Rui Vitorii męczyli się na początku z gospodarzami, kiedy to bramkę do szatni w 41 minucie strzelił Mitroglou.

Po przerwie otworzył się worek z bramkami. Do siatki w 53 minucie trafił Jonas, a już 5 minut później drugiego swojego gola dołożył Kostas Motroglou. Grekowi było mało i w 76 minucie miał na koncie hattricka, a zarazem 12 bramkę w tym sezonie na koncie. Swojego 23 gola w 21 meczu w końcówce zapakował Jonas. Forma napastników może napawać optymizmem przed starciem z Porto.
Kolejne dobre spotkanie zaliczył Pizzi (dwie asysty), a także Gaitan, który również dołożył dwie asysty, chociaż miał swoje okazje bramkowe.

Dobrze na pozycji stopera spisał się Szwed Lindelof i kto wie, czy nie zadomowi się w drużynie na stałe. Przyjemny ból głowy będzie mieć szkoleniowiec Orłów przed spotkaniem ze Smokami, które już w piątek 12 lutego o 21:30 na Estadio da Luz.