poniedziałek, 1 lutego 2016

Moreirense ponownie bez szans

Benfica Lizbona w niedzielny wieczór pokonała na wyjeździe 4:1 Moreirense FC, w spotkaniu 20. kolejki Liga NOS. Tym samym Orły rozbiły ponownie na wyjeździe tego samego rywala, którego we wtorek pokonały 6:1 w meczu Pucharu Ligi.

Benfica nie miała najmniejszego problemy z ponownym zwycięstwem w Moreira de Cónegos (dzielnicy Guimaraes, gdzie mieści się siedziba Moreirense FC). Już do przerwy Orły prowadziły dwoma bramkami po trafieniach Jonasa (16') i Mitroglu (43'). Po przerwie dwa kolejne trafienia padły łupem Jonasa (67') i zdrowego już Nico Gaitana (75'). Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie w doliczonym już czasie gry, którego autorem był Iuri Medeiros (90+2'). Było to dziesiąte z rzędu zwycięstwo ligowe drużyny prowadzonej przez Rui Vitorię.

Fanów powinna cieszyć znakomita dyspozycja graczy ofensywnych Benfiki. Dla przewodzącego w klasyfikacji najlepszych strzelców Jonasa były to trafienia 20. i 21. Natomiast dla Mitroglu było to 8 gol w tym sezonie ligowym. Martwi natomiast kontuzja stopera Lisando Lopeza, który w 59. minucie musiał opuścić boisko i został zastąpiony przez Victora Nilssona Lindelöfa. Biorąc pod uwagę, że od jakiego już czasu kontuzjowany jest Luisao, trener Rui Vitoria ma ogromy ból głowy z ustawieniem bloku defensywnego przed ważnym meczem z FC Porto i dwumeczem LM z Zenitem Sankt Petersburg. Na razie nie wiadomo jeszcze na ile uraz Argentyńczyka jest poważny.