wtorek, 26 stycznia 2016

Pewna wygrana w Pucharze Ligi

W trzecim spotkaniu o Puchar Ligi Benfica bardzo pewnie pokonała Moreirense i z kompletem punktów wygrywa swoją grupę i zagra w półfinale tych rozgrywek.

Goście od samego początku dominowali na boisku. Pierwszą bramkę z karnego zdobył Talisca, by już dwie minuty później zaliczyć swoje drugie trafienie w tym spotkaniu. W 20 minucie swoją bramkę zdobył Nico Gaitan i można powiedzieć było po zawodach. Gospodarze zdobyli w 25 minucie bramkę, ale to wszystko na co było ich dzisiaj stać. W pierwszej połowie bramkarza lobem pokonał jeszcze Raul Jimenez i było 1:4 dla Orłów.

Po przerwie Rui Vitoria dokonał paru zmian, a na boisku pojawił się debiutujący w barwach Benfiki obrońca Grimaldo, dostał on 30 minut na pokazanie się. Swojego trzeciego gola (bardzo efektownego!) dołożył Talisca, dla którego było to 4 trafienie w tych rozgrywkach. Wynik w 90 minucie ustalił Nico Gaitan kończąc ładną akcję zespołową.

Tabela grupy B:
1.Benfica 9pkt (8:1)
2.Nacional 4pkt (1:1)
3.Moreirense 4 pkt (5:8)
4.Oriental 0 pkt (2:6)

Już w niedzielę o 20:15 czasu polskiego Benfica ponownie zagra z Moreirense na wyjeździe w Liga NOS i oby Orły ponownie pokonały swojego rywala w takim stylu!