sobota, 30 stycznia 2016

Carillo zamieni Sporting na Benficę!


Benfica Lizbona podpisała 5-letni kontrakt z peruwiańskim pomocnikiem Andre Carrillo, który od 2011 roku broni Sportingu Lizbona. Orły za 24-latka nic nie zapłacą, ale trafi on na Estadio da Luz dopiero w lipcu, gdy wygaśnie jego kontrakt ze Lwami.

Reprezentant Peru podpisał z Benficą umowę obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku. Będzie otrzymywał rocznie 2 mln euro, a dodatkowo zainkasował 2,5 mln euro za podpisanie kontraktu.

Błyskotliwym pomocnikiem interesowały się również Sevilla, Valencia, Atletico Madryt, Leicester City oraz FC Porto. Atletico Madryt miało już wg. portugalskiej prasy przygotowany dla niego kontrakt, a operację pilotował znany agent Jorge Mendes. Przysłowiowym "królem polowania" okazał się jednak prezydent Benfiki, Luís Filipe Vieira, który przekonał Carillo do gry w barwach Orłów.

Andre Carrillo reprezentował Sporting od 2011 roku, gdy trafił na Alvalade z Allianza Lima za kwotę 1,5 mln euro. W ostatnich dwóch sezonach Carrillo zaliczany był do kluczowych zawodników Sportingu. Teraz niewykluczone, że zostanie przesunięty do drugiej drużyny Sportingu na najbliższe kilka miesięcy.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz