czwartek, 24 grudnia 2015

Grimaldo pierwszym wzmocnieniem


Benfica Lizbona pozyskała z FC Barcelony 20-letniego Alexa Grimaldo.Lewy obrońca występował do tej pory w Barcelonie B i Orły za jego transfer definitywny zapłacą Blaugranie 1 mln euro.

O przenosinach reprezentanta hiszpańskiej młodzieżówki pisano i mówiono już od kilku dni. Obrońca od stycznia rozpocznie treningi z Orłami i będzie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Eliseu. 

Pierwszym klubem Hiszpana była w 2006 roku juniorska drużyna Valencii. Po dwóch latach gry w juniorach Nietoperzy zakupiła go szkółka piłkarska Barcelony, La Masía. W tamtych czasach zapowiadał się na gracza światowej klasy. 4 września 2011 roku zadebiutował w rezerwach Barcelony, w Barcelonie B w meczu Segundy División przeciwko Cartagenie. Rozegrał całe spotkanie, a jego zespół wygrał 4:0. 1 grudnia 2012 roku w meczu Segundy División przeciwko CD Lugo zaliczył pierwszą asystę w tych rozgrywkach, a zespół z Barcelony wygrał 1:2. W sumie w Barcelonie B rozegrał ponad 60 oficjalnych spotkań i strzelił 2 bramki.

W latach 2011-2012 występował w reprezentacji Hiszpanii U-17. Rozegrał w niej osiem meczów, a w jednym z nich nawet strzelił gola. Obecnie gra w dwóch innych młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii: w reprezentacjach U-19 i U-21. Wraz z reprezentacją U-19 w 2012 roku został mistrzem Europy do lat 19.wikipedia - abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz