czwartek, 24 grudnia 2015

Benfica news


Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach i godzinach. Przeważają w nich spekulacje transferowe.


We włoskich mediach pojawiły się informacje, że w styczniowym oknie transferowym do Fiorentiny przeniesie się Lisandro Lopez. Argentyńczyk miałby kosztować włoski klub 7 mln euro. Rozmowy w sprawie transferu są już wg. jednej z lokalnych florenckich gazet mocno zaawansowane, a ułatwić porozumienie ma Rui Costa, były gracz Fiorentiny, który obecnie jest dyrektorem sportowym w Benfice. Źródła zbliżone do władz Orłów zaprzeczają jednak, że argentyński obrońca zostanie sprzedany.

Trzy francuskie kluby, Lille, Ajaccio, Nantes są zainteresowane pomocnikiem Mehdi Carcelą. Marokańczyk trafił do Benfiki w czerwcu bieżącego roku ze Standardu Liege za 4,5 mln euro i podpisał czteroletnią umowę. Choć nie ma pewnego miejsca w wyjściowej jedenastce Orłów to jednoznacznie deklaruje, że chce pozostać w Benfice i dalej walczyć o zaufanie Rui Vitorii.

Benfice został zaoferowany 27-letni lewy obrońca Luis Ibáñez. Argentyńczyk z chorwackim paszportem (grał kilka sezonów w Dinamo Zagrzeb) jest obecnie graczem serbskiej Crvenej Zvezdy Belgrad. Luis jest bliskim przyjacielem Nico Gaitana i kiedyś reprezentował ich interesy ten sam menadżer, José Iribarren. Orły co prawda mają na lewej stronie Eliseu i pozyskanego niedawno Grimaldo, ale temu pierwszemu w czerwcu 2016 roku kończy się umowa i raczej nie zostanie przedłużona.

ojogo.pl - abola.pt
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz