poniedziałek, 26 października 2015

Katastrofa na Estadio da Luz

Benfica Lizbona poległa u siebie 0:3 ze Sportingiem Lizbona, w spotkaniu 8. kolejki Liga NOS. Tym samym Lwy odniosły swoje pierwsze ligowe zwycięstwo na Estadio da Luz od stycznia 2006 roku, kiedy to wygrały 3:1.

Goście prowadzeni przez wieloletniego trenera Orłów, Jorge Jesusa, wręcz znokautowali gospodarzy i ich fanów na trybunach i przed telewizorami. Sporting losy spotkania rozstrzygnął w przeciągu niespełna 40 minut. Julio Cesara pokonywali kolejno Teo Gutierrez (9 minuta), Slimani (21 minuta) i Bryan Ruiz (36 minuta).

Niedzielna porażka ligowa Benfiki jest pierwszą od marca 2012 roku i zarazem najwyższą w historii ze Sportingiem. W podobnych rozmiarach Orły przegrały u siebie ze Lwami w 1948 roku, kiedy polegli 1:4.

Benfica mając jedno spotkanie zaległe traci do liderującego Sportingu już 8 punktów. Małym pocieszeniem jest fakt, że FC Porto bezbramkowo zremisowało u siebie ze Sportingiem Braga. Do Smoków strata wynosi 6 oczek.

Jak wyglądał przebieg spotkania-dramatu możecie się przekonać oglądając poniższy skrót wideo.