wtorek, 1 września 2015

Wieści transferowe (poniedziałek)


W poniedziałek w większości lig zamknęło się letnie okno transferowe. Benfica tego dnia zakupiła dwóch 18-letnich zawodników, którzy najprawdopodobniej zasilą drugoligową Benficę B.

Pierwszym graczem jest Serb, Emir Azemovic, który ostatnio grał w Partizanie Belgrad. Środkowy obrońca podpisał z Orłami 5-letni kontrakt i został pozyskany bezgotówkowo.
Drugim graczem jest kostarykański napastnik Marvin Loría, który został wypożyczony na rok z opcją pierwokupu z Deportivo Saprissa. Co ciekawe gracz ten był testowany przez FC Porto, ale Smoki ostatecznie nie zdecydowały się na jego pozyskanie.

Niestety władzom Benfiki ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia z Atletico Madryt w sprawie powrotu do Lizbony obrońcy Guilherme Siqueiry, który w sezonie 2013/2014 przebywał w Benfice na zasadzie wypożyczenia. Główną przeszkodą było stanowisko trenera Atletico, Diego Simeone, który nie zgodził się na odejście Brazylijczyka.

W Anglii okno transferowe jest otwarte jeszcze we wtorek do godziny 19:00 czasu polskiego. Trwają negocjacje pomiędzy Benficą i Reading w sprawie wypożyczenia do tego drugiego klubu holenderskiego pomocnika Ola John. Jest to sprawa o tyle ważna dla Orłów, że muszą zapłacić za drugą połowę jego karty zawodniczej funduszowi inwestycyjnemu 6 mln euro.

abola.pt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz