poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Supertaça dla Sportingu


Sporting Lizbona pokonał 1:0 Benfikę w spotkaniu o Superpuchar Portugalii rozegranym na stadionie Algarve w Faro. Tym samym Lwy wywalczyło po raz 8 w swojej historii to trofeum, a Jorge Jesus pokonał drużynę, której trenerem był przez 6 ostatnich lat.

Niestety z perspektywy przebiegu całego spotkania trzeba przyznać, że drużyna Jorge Jesusa zasłużyła na zwycięstwo. Mecz pomimo tylko jednego gola był bardzo dobrym widowiskiem toczonym w bardzo szybkim tempie. Obie ekipy miały kilka okazji strzeleckich, ale piłka załopotała w siatce tylko raz, gdy Peruwiańczyk Andre Carrillo mocno uderzył z dystansu, a lot piłki zmienił jeszcze Kolumbijczyk Teofilo Gutierrez, czym zmylił interweniującego Julio Cesara. Tradycyjnie już nie zabrakło również kontrowersji sędziowskich, ale o tym i o przebiegu meczu możecie się przekonać oglądając obszerny skrót wideo tutaj.


Benfica Lizbona vs Sporting Lizbona - 0:1 (0:0)
0:1 Andre Carrillo (53′)

Benfica Lizbona:
Cesar – Silvio, Jardel, Lisandro, Semedo – Fejsa, Samaris (72′ Mitroglou) – Gaitan, Tallisca (56′ Pizzi), John (81′ Guedes)- Jonas.

Sporting Lizbona:
Patricio – Jefferson, Oliveira, Naldo, Pereira – Adrien, Mario – Ruiz (85′ Semedo), Carrillo (90′ Gelson) – Gutierrez (69′ Mane), Slimani.

Żółte kartki:  Silvio, Fejsa, Jonas, Gaitan (Benfica) - Pereira, Adrien, Carrillo, Slimani (Sporting).

Sędzia: Jorge Sousa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz