piątek, 31 lipca 2015

Benfica news


Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki Lizbona pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich trzech tygodniach, podczas mojej nieobecności.

Orły sprzedały brazylijskiego napastnika Limę do drużyny Al Ahli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Benfica otrzymała za 32-letniego gracza 7 mln euro.

Benfica podpisała 5-letnią umowę z 18-letnim Bilal Ould-Chikh, który ostatnio grał w holenderskim Twente Enschede. Mający marokańskie pochodzenie Holender w ostatnim sezonie rozegrał 18 spotkań ligowych i strzelił 1 gola.

Boca Juniors odrzucili ofertę Benfiki za 22-letniego pomocnika, Marcelo Meli. Nie jest znana kwota zaoferowana argentyńskiemu klubowi, ale Orły nie zamierzają rezygnować z tego gracza i chcą ponowić ofertę. Graczem interesuje się również FC Porto.

Benfica jest zainteresowana wypożyczeniem Javier Hernándeza z Manchesteru United. Meksykanin, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Realu Madryt miałby zastąpić Lime sprzedanego do ZEA.

Napastnik Kevin Friesenbichler został na rok wypożyczony do Austrii Wiedeń. 21-letni Austriak ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Lechii Gdańsk, w której w 17 spotkaniach strzelił 5 goli.

Dwaj Brazylijczycy, Derley i Diego Lopes zostali wypożyczeni z Benfiki do tureckiego Kayserispor.

 dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz