poniedziałek, 9 marca 2015

Udana druga połowa

Benfica Lizbona pokonała na wyjeździe 3:1 FC Arouca w spotkaniu 24. kolejki Liga ZON Sagres 2014/2015. Orły do przerwy przegrywały 0:1, ale w drugiej połowie udało im się odwrócić losy spotkania i wygrać.

Kolejne spotkanie wyjazdowe Benfiki mocno nadszarpnęło nerwy jej fanów. Identycznie jak w przypadku meczu z Moreirense zawodnicy Jorge Jesusa przegrywali do przerwy i dopiero w drugiej połowie przełamali ambitnych gospodarzy. W dużej mierze przyczynił się do tego bramkarz gospodarzy Goicoechea, który w 51 minucie tak fatalnie wybijał piłkę, że trafił nią w Limę, a odbitą piłkę praktycznie do pustej bramki posłał Jonas. Wcześniej argentyński bramkarz bronił bardzo dobrze i kilkukrotnie uchronił swój zespół od straty gola.

Dwie bramki dające Benfice zwycięstwo strzelił w 56 i 76 minucie inny Brazylijczyk, Lima. Szkoda jedynie, że piątką żółtą kartkę otrzymał Talisca i nie zagra w kolejnym spotkaniu ligowym ze Sportingiem Braga na Estadio da Luz.

Pełną dokumentację spotkania znajdziecie tutaj, a obszerny skrót spotkania tutaj.