niedziela, 8 marca 2015

FC Arouca vs. Benfica - nd. 17:00


Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z FC Arouca w spotkaniu 24. kolejki Liga ZONE Sagres. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego i będzie go transmitował kanał RTP Internacional, dostępny na obu polskich platformach satelitarnych (nc+ k.398, cp k.194) oraz Sportklub.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu jest Benfica, która niezależnie od wyniku pozostanie na pozycji lidera rozgrywek. Celem Orłów jest jednak utrzymanie 4-punktowej przewagi nad FC Porto, które w piątek wygrało na wyjeździe 1:0 z Braga. W tej sytuacji zawodnicy Jorge Jesusa muszą dzisiejsze spotkanie wygrać.

Arouca dzisiaj po raz pierwszy podejmie Benficę na swoim stadionie. W poprzednim pierwszym sezonie w Liga ZON Sagres Arouca swój mecz w roli gospodarza rozegrała Aveiro.

Trener Jorge Jesus i zawodnicy już szykują się mentalnie do kolejnego spotkania ligowego ze Sportingiem Bragą u siebie. Drużyna ta w tym sezonie totalnie nie "leży" Orłom. Stad by wystąpić w nim w najsilniejszym składzie aż pięciu graczy musi uważać, by nie otrzymać kartek. W tej grupie są Maxi Pereira, Eliseu, Salvio, Gaitán i Talisca.

Nieobecni:
Benfica: Fejsa, Cesar (wszyscy kontuzjowani).
Arouca: Miguel Oliveira, Rui Sampaio, Pintassilgo (pauzują za kartki), Nildo (kontuzjowany).

Statystyki:
Benfica z Aroucą zmierzyły się w lidze zaledwie 3 razy, gdyż goście dopiero drugi rok z rzędu grają w najwyższej klasie rozgrywkowej. W poprzednim sezonie sprawili oni nie lada sensację, gdyż w grudniu 2013 roku zremisowali 2:2 na Estadio da Luz.W kolejnych spotkaniach niespodzianek już nie było i Benfica wygrała w kwietniu 2014 roku na wyjeździe 2:0 i w październiku 2014 roku 4:0 u siebie. Poza trzema wspomnianymi meczami ligowymi obie drużyny w 2010 roku spotkały się w Pucharze Portugalii i wówczas Orły rozbiły rywala u siebie aż 5:1 oraz w styczniu br. w fazie grupowej Pucharu Ligi, kiedy to doszło do powtórki z ostatniego meczu ligowego i wygranej u siebie Orłów 4:0. W sumie bilans wszystkich 5 spotkań to 4 wygrane Benfiki, 1 remis, bramki 17:3.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz