środa, 31 grudnia 2014

Skromne zwycięstwo na początek

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 1:0 CD Nacional, w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Taça da Liga 2014/2015. Jedyną i zwycięską bramkę strzelił w 11 minucie Jonas.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy znakomicie, bo już w 11 minucie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z lewej strony przez  Maxi Pereira i celnym strzale głową Jonasa. W 45 minucie Maxi Pereira był blisko podwyższenia wyniku, ale jego strzał wylądował na poprzeczce bramki Nacionalu.

W drugiej połowie inicjatywa dalej należała do Benfiki i w 57 minucie O. John strzelił nawet bramkę, ale arbiter liniowy słusznie dopatrzył się spalonego jednego z graczy Benfiki. Orły zmarnowały jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale wynik nie uległ już zmianie.

Pod koniec spotkania na murawie pojawił się po siedmiu miesiącach przerwy M. Sulejmani. Serb podczas majowego finału Ligi Europy z Sevilla doznał bardzo poważnej kontuzji.

Jak wyglądało spotkanie i jak padła bramka możecie dowiedzieć się oglądając skrót wideo tutaj.

Po pierwszej serii spotkań w grupie A Benfica zajmuje drugą pozycję za Moreirense, które w niedzielę pokonało u siebie 2:0 Aroucę. Kolejne runda spotkań zostanie rozegrana 14 stycznia i wówczas Benfica podejmie u siebie Aroucę, a Nacional zagra na Maderze z Moreirense.

Benfica Lizbona vs. Gil Vicente - 1:0 (1:0)
1:0 Jonas (11')