piątek, 25 kwietnia 2014

Pierwsza runda dla Benfici

Benfica Lizbona pokonała na Estadio da Luz 2:1 Juventus Turyn, w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy. W drugim meczu półfinałowym FC Sevilla pokonała u siebie 2:0 Valencię CF. Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane za tydzień 1 maja.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy, bo już w 2 minucie objęli prowadzenie po rzucie rożnym, gdy Ezequiel Garay strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Sulejmaniego.

Szybkie objęcie prowadzenia już na początku ustaliło przebieg spotkania. Juventus musiał atakować, a Orły starały się odpowiadać szybkimi kontratakami. Pomimo to do przerwy kolejne bramki już nie padły.

W drugiej połowie od początku zaznaczyła się przewaga Starej Damy, ale obrona gospodarzy skutecznie do czasu nie dopuszczała do groźnych sytuacji pod bramką Artura. Niestety w 73 minucie swoim geniuszem błysnął Carlos Tevez i indywidualną akcji doprowadził do wyrównania.

Wydawało się, że stracona bramka może deprymująco podziałać na gospodarzy, ale na szczęście tak nie było. Orły odpowiedziały bardzo szybko i w 84 minucie po kapitalnej akcji Lima potężną bombą pod poprzeczkę nie dał żadnych szans na interwencję Buffonowi.

W samej końcówce Juve mocno przycisnęło, a obrona Benfici totalnie się pogubiła, ale na posterunku był Artur, który m.in. obronił strzał Marchisio z najbliższej odległości.

Choć Benfica ostatecznie wygrała pierwszy mecz, to niestety nie potrafiła zachować czystego konta bramkowego. W tej sytuacji Juventusowi u siebie wystarczy wygrać 1:0 by zagrać w wielkim finale. Mimo to wszyscy fani Orłów wierzą, że za tydzień to oni będą cieszyć się z awansu, a nie gospodarze.

Benfica Lizbona vs. Juventus Turyn - 2:1 (1:0)
1:0 E. Garay (2')
1:1 Tevez (73')
2:1 Lima (84')