czwartek, 24 kwietnia 2014

Benfica vs. Juventus Turyn - czw. 21:05


Benfica Lizbona podejmie dzisiaj na Estadio da Luz drużynę Juventusu Turyn, w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy.W drugim półfinale dojdzie do hiszpańskiego pojedynku pomiędzy FC Sevillą i Valencią CF.

Orły nie miały szczęścia w losowaniu, bo trafiły na teoretycznie najmocniejszą ekipę. Stara Dama jest uważana za głównego faworyta do ostatecznego triumfu, tym bardziej że finał tych rozgrywek zostanie rozegrany na jej stadionie w Turynie.

Benfica w niedzielę świętowała zdobycie 33 w historii mistrzostwa Portugalii. Niestety mecz z Olhanense wyeliminował z gry dwóch Argentyńczyków, kluczowych zawodników Orłów. Eduardo Salvio złamał lewą rękę i nie zagra już do końca sezonu. Natomiast do ostatniej chwili ważyły się losy Nicolasa Gaitana, ale ostatecznie nie znalazł się w ogłoszonej kadrze meczowej. Z powodów zdrowotnych zabrakło w niej również Lubomira Fejsy. W tej sytuacji gospodarze zostali pozbawieni jednego ze swoich głównych atutów, gry skrzydłami. Parę Argentyńczyków będą dzisiaj próbowali zastąpić Serbowie, Marcovic i Sulejmani.

W drużynie gości zanosiło się również na to, że trener Conte z powodów zdrowotnych nie będzie miał do dyspozycji kilku kluczowych graczy.Ostatecznie w kadrze meczowej znaleźli się jednak Carlos Tevez i Arturo Vidal. Ten pierwszy awizowany jest nawet w pierwszym składzie. Natomiast Chilijczyk wg. włoskich mediów na pewno nie zagra. Media spekulują również czy w ataku zagra Llorente czy Vucinić.

Obie drużyny dwukrotnie miały okazję mierzyć się ze sobą w europejskich pucharach. W sezonie1967/1968 Benfica okazała się lepsza w półfinale Pucharu Mistrzów. W Lizbonie wygrała 2:0, a w Turynie 1:0. Juventus był za to górą w ćwierćfinale Pucharu UEFA w sezonie 1992/1993. Najpierw przegrał w Lizbonie 1:2, by w Turynie pewnie wygrać 3:0. 

Mecz będzie transmitowany przez platformę cyfrową NC+ na kanale CANAL+ Sport. Zapraszamy również na transmisję internetową tutaj.

Przewidywane składy wyjściowe:


Benfica Lizbona
Juventus Turyn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz